2013 m. birželio 1 d., šeštadienis

Migdolinis tortas su mascarpone

 Ilgai ieškojau kažkokio torto recepto, kol pagaliau užsikabinau už šio :) Labai skanus, nors ir su minimaliais mano pakeitimais. Labai lengvas pertepimas, net nepatikėtum jog su mascarpone! O išsikepti reikia 16cm kepimo formai (visą laiką maniau jog ši 18!):

Biskvitui:
3 kiaušinių
110 g cukraus pudros
100 g maltų migdolų (org. rašė 110g, bet kadangi pas mane pakuotės po 100g, tai naujos nepradariau)
15 g kakavos
25 g tirpinto sviesto
30 g miltų
100g kiaušinių baltymų (aš dėjau 2L kiaušinių, buvo ~85g.Užteko. Turint M dydžio, reiktų tada 3)
15 g cukraus

Pertepimui:
250 g mascarponės (1 indelis)
200 g grietinėlės (1 pakuotė)
50 g cukraus
50 g balto šokolado

Sulaistymui:
puodelis espresso kavos, paskanintos karameliniu likeriu ( viso tikrai nesunaudojau, tad likusį išgėriau :)


Biskvitą kepiaus iš vakaro, susukus į rankšluostėlį palikau stovėti.
Biskvitui baltymus išplakti su cukrumi iki standžių putų ir atsidėti į šoną. Likusius kiaušinius išplakti su cukraus pudra bei migdolais, kol masė taps puri ir padvigubės. Tada į šią masę įmaišyti sviestą, įsijoti miltus bei kakavą. Atsargiai įmaišyti baltymus ir gautą tešlą paskleisti kepimo popieriumi išklotoje formoje. Pašauti į 180° orkaitę ~30 min. Tiesiog tikrinti dantų krapštuku ar jau iškepęs. Ataušusį persipjauti į 3 lygias dalis.

Baltą šokoladą ištirpinti garų vonelėje ir išsukti šaukštu su mascarpone. Grietinėlę išplakti su cukrumi iki standžių putų ir atsargiai sujungti su mascarponės mase. 

Rinkti tortą: biskvitus sulaistyti saikingai, dėti po 3 gerus šaukštus pertepimo, susluoksniuoti ir leisti bent parą šaldytuve pastovėti. Puošti kaip širdis geidžia, tik turiu pasakyti, jog pertepimo neužtenka šonams! Skanaus!
 

3 komentarai:

Related Posts with Thumbnails