2013 m. gruodžio 20 d., penktadienis

Aguoninis pyragas

 Keptas seniai, tik niekaip nesurasdavau laiko jo pakomentuoti. Patiko labai, tik laikyti reikia sandariai uždarius, nes greitai džiūsta. O uždaram stikliniam indely man kuo puikiaisiai keletą dienų išsilaikė ;)
Nepatinka man receptai, kai nenurodyta kepimo formos dydis. Bet vistiek surizikavau ir neapsišoviau. Taigi formelei 20x30cm ėmiau:

Tešlai: 150 g minkšto sviesto
            200 g cukraus
            4 kiaušinius
            2 a.š. vanilinio cukraus
            1 a.š. kepimo miltelių
            280 g miltų
            50 g krakmolo

Įdarui: 1 stiklinę pieno
            2 v.š. sviesto
            200 g maltų aguonų
            80 g manų kruopų
            150 g rudo cukraus
            2 kiaušinius

Sviestą išplakti iki purumo su cukrumi bei vaniliniu cukrumi. Mušti kiaušinius, po kiekvieno gerai paplakant. Miltus susimaišyti su krakmolu bei kepimo milteliais ir subėrus į sviesto masę, užminkyti šią. Man ji gavos nerealiai lipni, aš drėgnomis rankomis bandžiau kažkaip ją į formą sudėti. Bet žinokit tiesiog patariu suvyniojus į maistinę plėvelę padėti šaldytuvan 1 val. O kol tešla vės, pasigaminti įdarą:

Pieną pakaitinti su sviestu. Tada suberti visus likusius produktus (išskyrus kiaušinius), užvirinti maišant ir dar šiek tiek pakaitinti. Leisti ataušti, o kai atauš įmaišyti kiaušinius. 

Kepimo formos dugną iškloti taip 2/3 tešlos, ant šios sudėti aguonų įdarą ir vėl gražiai užkloti likusia iškočiota tešla. Pašauti į 180° taip ~ 40 min. Skanaus!

Šaltinis: čia 
 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą

Related Posts with Thumbnails