2013 m. rugsėjo 1 d., sekmadienis

Stirnienos troškinukas su paprikom ( šiek tiek azijietišku būdu)


Galbūt ir keistas derinys, bet skanus. Patiekti galima su ryžiais ar ryžių makaronais. Jau kaip širdis geidžia. Pasigaminti reikia:

stirnienos mėsytės ( aš turėjau čiut virš 400 g nugarinės)
2 raudonų paprikų, plonomis juostelėmis pjaustytų
2 česnako skiltelių
imbiero gabaliuko
stirnienos sultinio ( man rodos čiut virš 300 ml reikėjo)

sojos padažo, austrių padažo

Mėsytę susipjaustyti plonomis juostelėmis. Apšlakstyti sojų padažu ir palikti šiek tiek pasimarinuoti. Prieš kepimą apibarstyti miltais, kad kiekviena juostelė šiais apsitrauktų.
Gilią keptuvę (wok idealiausia) įkaitinti. Įpilti šlakelį neutralaus aliejaus ir šiame mažomis porcijomis apkepti trumpai mėsytę, gana dažnai vartant. Atsidėti į šoną, paskaninti pipirais.
Aš keptuvę pravalau, kad nebūtų miltų degėsių. Tada lašelyje aliejaus apkepti paprikos juosteles, stambiai pjaustytą imbierą (šį išimu vėliau) bei smulkiai pjaustytą česnaką. Kai paprikos traškumas patiks, į keptuvę pilti sultinio bei sojos padažo, užvirti. Paskaninti kuo dar širdis geidžia, aš dažniausiai austrių padažo bei wok'o keptuvei skirto padažo įmaišau. Belieka sudėti mėsytę, leisti šiai sušilti ir patiekti. Galima apibarstyti šviežiomis petražolėmis bei svogūno laiškais ;) Skanaus!
*************
Paskutiniu metu sultinį darau taip (nesvarbu kokiai tai mėsytė):
dedu ar tai šaldytus ar šviežius kaulus, svogūno galvą, morką, kelias cielas neluptas česnako skilteles ar net visą galvą, saliero šaknies jei turiu, jei ne tada petražolės šaknies, poro, šviežio lauro, visokių pipirų, užpiltu vandeniu ir greitpuody verdu 15-20 min.  Gaunas nuostabus sultinys, kurį tik aš persikošiu ir naudoju jau toliau sriuboms ar padažams. Šaldyti taip pat galima ;)

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą

Related Posts with Thumbnails