2011 m. rugpjūčio 26 d., penktadienis

Šveicariška kaimo duona

Skani duonelė, su minkšta plutele ir nelabai korėtu vidumi. Esu šiaip mėgėja didesnio korėtumo, bet ši irgi sužavėjo savo skoniu. Užminkius tešlą šiek tiek nustebau, kad ji tokia kietoka bet rezultatas nenuvylė ;) Dviems mažesniems kepaliukams išsikepti reikia ( iškepęs kepaliukas svėrė ~ 400g):

Įmaišui: 62 g kvietinių pilno grūdo miltų
            35 g vandens
            2 g šviežių mielių
            2 g druskos

Šiuos produktus susiberti i indelį ir užminkius palikti 15 val kambario temperatūroj stovėti. Neišsigąsti kad masė labai kieta bus. Ji pastovėjus šiek tiek suminkštės. O ji reikalinga kaip skonio daviklis ;)

Tešlai: viso įmaišo
          135 g ruginių miltų tipo 1150
          310 g rupesnio malimo kvietinių miltų (tipo 1050)
          170 g pieno
          170 g vandens
          15 g šviežių mielių
          12 g druskos

Tešlai skirtus produktus susidėti į kombaino indą ir lėčiausiu greičiu minkyti tešlą 4 min. Tada greitį padidinti ir dar 7 min minkyti, kol ji gražiai atšoks nuo indo sienelių ir bus ganėtinai lipni. Belieka uždengti ir palikti 1 val kilti.
Po kildinimo pasidalinti per pusę. Ant šiek tiek miltuoto stalo suformuoti apvalius  kepaliukus, kuriuos uždengus leisti 30-45 min kilti.
Orkaitę laiku įkaitinti iki 250°. Kepaliukus įpjauti kaip širdis geidžia ir pašauti kepti ant karštos skardos ar kepimo akmens, žinoma nepamirštant indo su verdančiu vandeniu ant orkaitės dugno. Po 10 min karštį prisukti iki 200° ir pabaigti kepti duonikę dar 20 min. Aš kepiau išviso tik 25 min, o likusias 5 min palaikiau juos tiesiog išjungtoj orkaitėj. Skanaus!

 Šaltinis: čia 

8 komentarai:

 1. Nu bet jau gražios kokios, eina sau! man ir jau laikas duoneles issikepti kokios naujos :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Keisk profesiją, eik vadovauti kokiai kepyklai:))Grožybės!
  Košmaras tesiasi su komentavimu:))

  AtsakytiPanaikinti
 3. Redute: aciu :* labai lengva toki kepaliuka issikepti, manau tau taip pat puikiai pavyktu ;)

  Srove: o... jau iseina rasyti!! Puiku!
  Prajuokini vis su savo komentarais :DD

  AtsakytiPanaikinti
 4. Žiūriu, svaigstu, vėl žiūriu, vėl svaigstu ir nebežinau, ką pasakyti...
  Gaila, kad neturiu maišyklės namuose-šitos neišsikepsiu.

  AtsakytiPanaikinti
 5. išsikeptum išsikeptum, tik reiktų ilgai ir nuobodžiai rankomis minkyti tešlą...viskas įmanoma, tik reikia ištvermės ir rankų geležinių !:D

  AtsakytiPanaikinti
 6. Skaičiau komentarą ir labai panorau išreikšti savo pritarimą Srovei - tikrai, aguonėle, galėtum laisviausiai turėti nuostabią, jaukią kepyklėlę :))

  AtsakytiPanaikinti
 7. Bet ar jus isivaizduojat koks sunkus duonkepiu gyvenmimas? Keltis 2 val nakties, kad kazkam 9 val ryto ji ant stalo garuotu :DD As mielai tokiu laiku sapnu karalystej klaidzioju :) Bet aciu sirdele uz tokius komplimentus!

  AtsakytiPanaikinti

Related Posts with Thumbnails