2014 m. vasario 1 d., šeštadienis

Paprasti kiaulienos suktinukai

Kai jau nežinau ko noriu valgyti, tada suku. Suku visokius suktinukus. Šie gavos taip pat laaaabai skanūs, o ėmiau:

kiaulienos sprandinės
kelis vištienos kumpelius be kaulo ir skūros
druskos, pipirų, vištienos prieskonių
mėgiamo sultinio
pora morkų
pora svogūnų
pora lauro lapų

Kiaulienos sprandinę susipjausčiau plonai ir dar šiek tiek pamušiau. Paskaninau druska bei pipirais ir atsidėjau į šoną. Vištienos kumpelių mėsytę paskaninau druska, pipirais, čili pipiriuku, šiek tiek vištienos prieskonių. Ant sprandinės užtepiau šiek tiek garstyčių, uždėjau po vištienos gabaliuką ir susukau. Niekuo netvirtinau, nes kažkaip gerai laikės. Tiesiog gerai apkepiau ir perkėliau į storapadį puodą.
Svogūnus susipjausčiau smulkiai ir apkepiau iki skaidrumo. Tada įdėjau riekelėmis pjaustytas morkas ir dar šiek tiek pakepinau viską. Užpyliau sultiniu, leidau užvirti ir supyliau ant suktinukų. Sultinio buvo tiek, kad taip suktinukai šiut daugiau nei per pusę apsemti buvo. Įdėjau pora lauro lapų, kelis kvapniuosius pipirus, čiut balzamikinio acto ir uždengus troškinau ant silpnos ugnies taip ~ 1val. Suktinukus kartą apverčiau.
Kadangi aš nemėgstu padažuos kažko kramtyti, tai šį persokošiau ir sutirštinau bei paskaninau spanguolių čili padažu, kuris pridavė tokio aštrumo. Labai dera bulvių košė ir burokėlių mišrainė ♥ Skanaus!

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą

Related Posts with Thumbnails